Zalety diety niskowęglowodanowej Atkinsa

Zalety

Z pewnością osoby pragnące zrzucić zbędne kilogramy najbardziej zainteresuje informacja, że w początkowej fazie diety Atkinsa można szybko stracić na wadze. Widoczne już po kilku dniach efekty odchudzające dają motywację do dalszego kontynuowania programu. W licznych badaniach klinicznych (m.in. Duke University Medical Center w Durham, „Annals of Internal Medicine", Veterans Affairs Medical Center w Filadelfii) zostało potwierdzone, że ten program żywieniowy jest skuteczny w walce z otyłością.

Po drugie, dieta jest niezwykle prosta w stosowaniu. Nie trzeba liczyć kalorii ani odmierzać ilości przyjmowanych posiłków. Dzięki znacznemu ograniczeniu węglowodanów, nasz organizm przestawia się na spalanie tłuszczów i po kilku dniach zaobserwujemy, że nie będą nas dopadać nagłe ataki głodu. Jednocześnie, nie musimy rezygnować z wielu ulubionych przysmaków i przekąsek. To dieta idealna dla osób, które nie lubią odmawiać sobie jedzenia i nie chcą chodzić z pustym żołądkiem jedząc tylko kiełki i liście sałaty. Dzięki diecie Atkinsa odchudzanie nie będzie kojarzyło się z nieustającą katorgą i licznymi wyrzeczeniami.

Program nowojorskiego doktora ma także zalety zdrowotne. Można go z pewnością polecić osobom cierpiącym na cukrzycę typu I i II. Dzięki zastosowaniu omawianej diety, organizm będzie kontrolował wydzielanie insuliny, co może wpłynąć na złagodzenie objawów tej choroby, lub nawet jej wyleczenie.